اولین مرکز مجهز به دستگاه الکس کندلا مکس پرو 2020
قزوین ، خیابان فلسطین شرقی
جنب صندوق کارآفرین ساختمان تندیس
طبقه اول واحد سوم
رزرو نوبت
2952 3334 028
شنبه تا پنجشنبه :
8:00 الی 20:00

هر آنچه که باید در مورد بوتاکس بدانید :

بوتاکس
بوتاکس یک ترکیب ساخته شده از سمی به نام بوتولینوم است . وقتی حرف از سم زده می شود ممکن است یک مقداری ترسناک به نظر برسد . اما اصلا جای نگرانی نیست ! .. اگر در دزهای کنترل شده استفاده شود کاملا بی خطر است .
تزریق بوتاکس در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد.
ممکن است به خاطر وجود پیشانی سفت و محکم در برخی افراد، خیلی از ستارگان، بوتاکس را تا حدودی، یک کار بد بدانند، اما برای کسانی که در دنیای واقعی سعی در درمان آن داشته اند، بعید است که متوجه شوید آنها اصلاً هیچ کاری انجام داده اند یا نه.
همیشه این را گفته ام – اگر آنها چیزی غیر از” بوتاکس “نامگذاری می کردند، پذیرش بهتری بدست می آورد و در همان اوایل پیچیدگی بدی بوجود می آورد. دکتر استافورد برومند از ۷۴۰ جراحی پلاستیک در خیابان پارک در نیویورک می گوید. “همه صحبت ها در مورد اعتدال است و باید بیشتر به عنوان یک نوع عمل درست و حرفه ای دیده شود، به جای اینکه به عنوان یک روش برای نگاه متفاوت مورد استفاده واقع شود.

ایا این همان تزریق ژل است؟
نه ابدا، در حالی که بوتاکس عضله را تحت تاثیر قرار می دهد، تزریق ژل، دقیقا همانطور که از نام آن مشخص است استفاده می شود: تا چین و چروک ها را پر کند و یا حتی هر گونه ناسازگاری در حجم روی صورت را از بین می برد. برومند توضیح می دهد: محصولاتی مانند Juvederm یا Restalyine می توانند برای پر کردن و پر حجم کردن لب و چروک های خاص در اطراف صورت استفاده شوند. اگر یک خط خاص یا چین و چروک بسیار عمیق باشد، که با بوتاکس بتوان آن را پر کرد، تزریق ژل می تواند به طور موقت جلوه و نتایج آن را به طور متوسط ۹ ماه کاهش دهد.

در چه ناحیه ای از بدن بوتاکس انجام میشود ؟
شایع ترین مکان هایی که بوتاکس تزریق می شود، ناحیه پنجه کلاغی در اطراف ناحیه چشم است، چروک های گلابلا بین چشمها (بین دو ابرو)، شیار ها و چروک های روی پیشانی، چین و چروک های افقی در پیشانی. دکتر برومند همچنین از آن در کنار خط آرواره استفاده کرده است تا ضایعات استخوانی را بی اثر کند و لب های نزول یافته را اصلاح کند. او می گوید: “شما می توانید آن را به طور استراتژیک تزریق کنید تا لب ها را به جای یک نگاه نگران کننده، مانند اثر مونا لیزا ارتقا دهد. شگفت انگیز ترین ناحیه؟؟ داخل زیر بغل. هنگامی که به غدد عرق تزریق می شود، بوتاکس می تواند ماه ها به طور کامل عرق و بو را متوقف کند.
آیا بوتاکس عوارضی برای افراد به‌همراه دارد؟
اگر مواد ما از برندهای معتبر مثل کره و دیسپورت انگلیس باشد، عوارضی برای افراد به‌همراه ندارد، اما متاسفانه بوتاکس‌های چینی این مزیت را ندارند. شاید از بوتاکس‌های چینی اطلاعات زیادی نشنیده باشید، اما نام آنها را در خیلی از جاها شنیده‌اید. مشکلی که بوتاکس‌های چینی دارند، این است که در مرحله اول این نوع از بوتاکس‌ها عملکرد و قدرت قوی دارند؛ اما به مرور زمان این خاصیت از بین رفته؛ افتادگی و چین و چروک‌های عمیق‌تری به‌جا خواهند گذاشت. همچنین دوز این بوتاکس‌ها یعنی بوتاکس‌های چینی مشخص نیستند. به‌عنوان مثال روی آنها نوشته شده 50واحد اما مطمئن نیستم که واحد آن صددرصد 50واحد است، چون ممکن است 35واحد یا حتی 70واحد باشد. درنتیجه اگر بوتاکس به میزان درستی تزریق نشود، ممکن است عوارضی به‌همراه داشته باشد. مشکل دیگر واکنش‌های حساسیتی است که این واکنش به داروهای چینی خیلی بیشتر است. متاسفانه برخی مردم ما به‌دلیل پرداختن قیمت پایین‌تر یا ماندگاری به ظاهر بالا ترجیح می‌دهند، بوتاکس‌های چینی تزریق کنند.

تفاوت ژل با بوتاکس چیست؟
بوتاکس خاصیت فلج‌کنندگی دارد، به‌همین دلیل قسمت فوقانی صورت مورداستفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که ژل یا فیلر حالت پرکنندگی دارد و در قسمت‌های تحتانی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل را می‌توان در نواحیشکل گونه، خط خنده، چانه و لب‌ها تزریق کرد. فراموش نکنید که هرچه ماندگاری ژل بیشتر باشد نشانه کیفیت و مرغوبیت آن نیست، زیرا برخی برندهای متفرقه کلسیم و مواد غیرجذب را به ژل اضافه می‌کنند، این کار ماندگاری ژل را بیشتر می‌کند البته برای مدتی، اما عاری از عوارض نیستند.
همچنین این احتمال وجود دارد که ژل در بافت‌ها بماند و باعث عفونت شود یا ممکن است جابه‌جا شود

تزریق ژل و بوتاکس برای چه افرادی توصیه نمی‌شود؟
بیماری‌های عصبی عضلانی
خانم‌های باردار
افرادی که آلرژی و حساسیت دارند

بهترین زمان تزریق بوتاکس چه زمانی است؟
بوتاکس بهتر است قبل از ایجاد ترک پوستی تزریق شود، چون کار بوتاکس ریلکس کردن عضلات است و قابلیت لیفت را ندارد، به‌همین دلیل بهتر است قبل از ایجاد چین‌و‌چروک تزریق شود. در افراد جوان شکل و تاثیرگذاری بوتاکس بهتر است، اما در سنین بالا به‌دلیل کوچک شدن عضلات و افتادگی پوست بوتاکس تاثیرگذاری چندانی ندارد . 

آیا تزریق بوتاکس باید توسط پزشک انجام شود ؟
مراقب باشید. تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص صورت بگیرد. پزشکی که کاملا با آناتومی صورت آشنا بوده و دارای مدرک پزشکی معتبر باشد تا از عوارض بوتاکس جلوگیری شده و بتوان از کاربردهای آن بطور کامل استفاده کرد.

بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس
زیرا بوتاکس برای برخی از افراد ایجاد حساسیت می کند و این حساسیت ممکن عوارض پایداری را در برخی افرا ایجاد نماید. از طرفی دیگر انجام غیر استادندارد این عملیات زیبایی نیز می تواند زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار بدهد.
بنابراین پیدا کردن بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس یکی از اولین و مهم ترین کارهای شما قبل از بوتاکس است
متاسفانه برخی از مراکزی که پزشکی متخصص در این زمینه ندارند با تزریق بوتاکس بدون تخصص مشکلاتی را برای متقاضیان گرامی به وجود آورده‌اند بنابراین اگر تمایل و قصد تزریق بوتاکس را دارید حتماً باید این کار را توسط یک مرکز معتبر زیبایی و پزشکی مانند مرکز زیبایی هور انجام دهید . 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

عوارض کوتاه مدت تزریق بوتاکس چه تفاوتی با عوارض بلند مدت آن دارد؟
عوارض کوتاه مدت تزریق بوتاکس دقیقاً در زمان تزریق به وجود می آید مانند سوزش و خارش و تورم. چرا؟
زیرا ماده ای خارجی را وارد بدن کرده‌ ایم که این ماده سمی می باشد. بنابراین بدن در زمان ورود آن ماده از خود واکنش نشان می دهد که این واکنش ها کوتاه مدت هستند و در عرض چند روز (حدودا 10 روز) از بین خواهند رفت.

اما عوارض بلندمدت تزریق بوتاکس متفاوت است ؟
از جمله عوارض بلند مدت تزریق بوتاکس، می‌توان به از کار افتادن دائمی ماهیچه هایی که بوتاکس تزریق شده است اشاره کرد.
مثلا شاید برای یک فرد اصلاً مهم نباشد که عضلات پیشانی او به هیچ عنوان امکان حرکت نداشته باشد و تنها مسئله مهم زیبایی ظاهر او باشد، اما اگر از کار افتادن دائمی ماهیچه های صورت برای شما مهم است باید این نکته را نیز در نظر بگیرید. حتما قبل از بوتاکس از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. همین الان تماس بگیرید.

مطالب ما را به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Twitter
Pinterest