اولین مرکز مجهز به دستگاه الکس کندلا مکس پرو 2020
قزوین ، خیابان فلسطین شرقی
جنب صندوق کارآفرین ساختمان تندیس
طبقه اول واحد سوم
رزرو نوبت
2952 3334 028
شنبه تا پنجشنبه :
8:00 الی 20:00

هر آنچه که باید در مورد تزریق فیلر بدانید :

با افزایش سن، روند پیری و شکستگی پوست سرعت پیدا می‌کند. روندی که می‌تواند سلامت روحی اشخاص را به خطر بیندازد. فیلر تکنیکی کم و بیش ساده و علمی برای حجم دادن به شیار‌ها و چروک‌های پوست، برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها، ترمیم جای جوش‌ها و لیفتینگ پوست به‌حساب می‌آید.

فیلر‌ها انواع مختلفی دارند که از مواد طبیعی، شیمیایی، ژل‌ها و حتی چربی‌های بدن بیمار استخراج می‌شوند و هرکدام بسته به درمان مدنظر و محل تزریق، فواید و عوارضی مخصوص به خود دارند.

فیلر در چه مواردی استفاده می‌شود؟
مشهورترین مورد استفاده انواع مختلف فیلرها، بهبود شرایط پوست با پرکردن خطوط و چین و چروک‌های صورت است. خطوط پیشانی، خطوط خنده، چین و چروک‌های اطراف چشم و دهان و به‌طورکلی هرگونه فرورفتگی در پوست، از جمله مواردی است که با استفاده از فیلر می‌توان آن را درمان کرد.

جای زخم‌ها و جوش‌های عمیق را نیز می‌توان با تکنیک‌هایی خاص و با استفاده از فیلر‌ها بهبود بخشید. البته باید سطح انتظار بیماران را در حد توانایی تزریق فیلر‌ها پایین آورد یا از تکنیک‌های ترکیبی لیزر و جراحی در کنار تزریق فیلر استفاده کرد.
علاوه بر خواص درمانی فیلر‌ها در تغییرات پوستی، می‌توان از این روش در حجم دهی به لب‌ها و گونه نیز استفاده کرد. با استفاده از تکنیک‌های حجم دهی، تغییر شکل صورت و زاویه‌دار کردن فک نیز با استفاده از فیلر ممکن می‌شود. هرچند باید به این موضوع دقت داشت که تخصص پزشک در پروسه‌های حجم‌دار کردن صورت، بیشتر به چشم می‌آید.

فیلر‌ها چگونه عمل می‌کنند؟
کاهش چربی و کلاژن پوست با افزایش سن، منجر به شل‌شدگی، افتادن و ایجاد خطوط بر روی پوست می‌شود. فیلر‌ها موادی هستند که به بازگرداندن پوست به شرایط اولیه کمک می‌کنند.
این مواد در قسمت‌های مختلف پوست که نیاز به کشیده شدن و حجم‌دار شدن دارند، تزریق می‌شوند و معمولاً به‌صورت مستقیم، فضای خالی موجود در پوست را پر می‌کنند. البته به این موضوع باید دقت داشت که انواعی از فیلرها، کلاژن ساز هستند و مدتی زمان می‌برد تا اثر نهایی خود را در محل اعمال‌شده نشان دهند.
علاوه بر حجم فیلر تزریق شده که در نتیجه نهایی تأثیرگذار است، نوع فیلر نیز در مدت‌زمان نمایان بودن تغییرات، اثر می‌گذارد. فیلر‌ها را به‌طورکلی و بر اساس عملکرد می‌توان به سه دسته کوتاه‌مدت، میان‌مدت و دائمی تقسیم کرد .

تزریق فیلر چگونه انجام می‌شود؟
استفاده از روش‌های مختلف تزریق فیلر، به نوع پوست، محل تزریق، فیلر انتخابی و نظر مستقیم پزشک مربوطه ارتباط دارد. پزشک ممکن است پیش از شروع پروسه تزریق فیلر، آزمایش‌هایی را برای شما تجویز کند تا میزان حساسیت شما به مواد آلرژی‌زا، مشخص شود
هرچند بسیاری از فیلر‌ها خود خاصیت بی‌حس‌کنندگی دارند، اما معمولاً ۲۰ دقیقه قیل از شروع درمان، از کرم یا اسپری بی‌حس‌کننده در محل تزریق فیلر استفاده می‌شود. به‌طورکلی با نظر مستقیم پزشک و کارشناس مربوطه، یکی از سه تکنیک سوراخ کردن، هاشور زدن و روش خطی برای درمان فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در تکنیک سوراخ‌کردن، سوراخ‌هایی متعدد در محل مورد نظر در روی پوست و با استفاده از حجم دهی مستقیم ایجاد می‌شود. این تکنیک معمولاً برای پر کردن چین و چروک‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در نواحی پر وسعت مثل گونه‌ها، لب و حتی سینه، از تکنیک هاشور زنی استفاده می‌شود. تکنیکی که درواقع حجم فیلر را به‌صورت مساوی در سطوح وسیع‌تر تقسیم می‌کند و از ایجاد برامدگی‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند.
روش خطی نیز، تزریق عمیق‌تر به محل چین و چروک است. در این روش خروج فیلر در هنگام بیرون کشیده شدن سرنگ رخ می‌دهد. البته باید انتظار داشت که ترکیبی از تمامی روش‌های معرفی‌شده را بتوان در تزریق فیلر توسط کارشناس و پزشک آشنا با این تکنیک‌ها مشاهده کرد .

فیلر برای چه کسانی مناسب نیست؟
هرچند تزریق فیلر را می‌توان یک روش نه‌چندان تهاجمی و کم و بیش کم‌خطر دانست، اما باز هم اشخاصی هستند که کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی به‌حساب نمی‌آیند.
مبتلایان به دیابت، اختلالات خونریزی دهنده، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عصبی عضلانی و اشخاصی با سابقه به حساسیت شدید به مواد شیمیایی، تنها با نظر مستقیم پزشک مرتبط با بیماری باید تزریق فیلر را انجام دهند. علاوه بر این، اشخاص باردار یا افرادی که در حال شیردهی هستند نباید به‌هیچ‌وجه از روش‌های مختلف درمانی فیلر استفاده کنند .
به‌طورکلی افراد سالم و فاقد بیماری‌های پوستی و حساسیتی که از دخانیات استفاده نمی‌کنند، بهترین کاندیدا‌های استفاده از فیلر در نقاط مختلف صورت و بدن هستند .

اثر فیلر تا چه مدت ماندگار است؟
هرچند انواعی از فیلرها، دائمی نام‌گذاری شده‌اند، اما باز هم می‌توان تأیید کرد که هیچ‌کدام از انواع مختلف فیلرها، اثری بسیار بلندمدت را از خود به نمایش نمی‌گذارند. البته کوتاه‌مدت بودن اثر فیلر‌ها از نکات مثبت این تکنیک درمانی و زیبایی به‌حساب می‌آید.
در نظر داشته باشید که هرگونه تغییر دائمی در صورت، با نادیده گرفتن تغییرات آینده بدن انسان صورت می‌گیرد و در بلندمدت ممکن است منجر به نتایجی نامناسب شود. با این اوصاف انواع فیلر‌ها در گروه‌های کوتاه‌مدت چندماهه، میان‌مدت یک ساله و بلندمدت چندساله قرار می‌گیرند.
تکنیک‌ها و مواد کوتاه‌مدت به دلیل قیمت مناسب و اثرگذاری بیشتر و زیباتر، از محبوب‌ترین روش‌های فیلر موجود در بازار هستند. هرچند این روش‌ها در طول مدت زمان استفاده باید به‌صورت دوره‌ای تمدید شوند و تزریق‌های جدید صورت بگیرد .

مراقبت‌های موردنیاز در دوران نقاهت
پیش از تزریق فیلر باید تمامی عوارض قابل‌انتظار را از پزشک بپرسید و با آمادگی کامل، این پروسه درمانی را آغاز کنید. بهتر است پس از تزریق و تا چند روز، مصرف آب خود را افزایش دهید .
تورم و کبودی تا چند روز پس از تزریق قابل پیش‌بینی است، اما اگر تورم از نوع پیش‌رونده بود و یا پس از چند روز کاهش نیافت، بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید. در مدت درمان باید از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات خودداری کنید. حرارت شدید یا فشار نیز ممکن است نتایج تزریق فیلر را تحت تأثیر قرار دهد .
در صورت پدیدار شدن آثاری همچون ورم، با استفاده از کمپرس یخ می‌توانید نقطه موردنظر را التیام ببخشید. استرس زیاد نیز می‌تواند مدت‌زمان نقاهت را افزایش دهد پس سعی کنید تا توجه خود را از محل تزریق فیلر منحرف کنید. درهرصورت به این موضوع دقت کنید که اثر بیشتر فیلرها، موقت و قابل‌ترمیم است  .

با پیدایش تکنیک های نوین جوانسازی پوست در علم پزشکی،گزینه‌های درمان چین و چروک به شکل فزاینده‌ای در حال رشد هستند.تزریق فیلر و بوتاکس جزء مواردی هستند که برای درمان و زیبایی در صورت برای رفع چین و چروک و جوانسازی استفاده می شوند.نمونه ای دیگر از کاربرد آن ها در حجم دهی گونه و لب ها می باشد .
نکته ای که در رابطه با تزریق فیلر وجود دارد این است که اثر فیلر بعد از مدتی از بین رفته و نیاز دارید که مجددا برای تزریق به پزشک مراجعه کنید.
با گذر زمان و افزایش سن پوست شل شده و حالت کشیدگی خود را از دست میدهد. علت آن نیز لاغری می باشد که میتواند تاثیرات منفی بر روی صورت شما بگذارد، اما با تزریق فیلر یا بوتاکس شما میتوانید جوانی را به پوست خود برگردانید .
اشتباها بعضی از افراد تصور می کنند کاربردهای بوتاکس با فیلر یکسان است.با این که هر دو روش در کاهش و درمان چین و چروک ها کاربرد دارند اما هر کدام در زمینه های دیگری نیز بکار می روند. به عنوان مثال تزریق بوتاکس در درمان عرق زیر بغل ، کف دست نیز کاربرد دارد.در ادامه به توضیح ویژگی ها و تفارت های این دو می پردازیم :

فیلر چیست؟
فیلرها موادی هستند که در داخل پوست تزریق می‌شوند، و از ترکیبات مختلفی برای خاصیت خاصیت حجم دهندگی و پرکنندگی استفاده می کنند. این مواد برای جبران چربی هایی است که حجم خود را به دلایلی از دست داده اند. فیلرها ظاهری شبیه به ژل دارند ، و سبب شادابی و طراوت پوست صورت می گردند.
رقیب دیگر برای جوانسازی پوست استفاده از بوتاکس می باشد، در ادامه به تشریح کلمه بوتاکس می پردازیم:

بوتاکس چیست؟
بوتولینوم سمی است که ترکیبات بوتاکس را تشکیل می دهد، ظاهرا این اسم کمی ترسناک به نطر می رسد اما اگر در دز پایین استفاده شود جای نگرانی نیست .
با تزریق بوتاکس در زیر پوست،عضلات آن ناحیه فلج شده و از بین می رود.و باعث برطرف شدن چین و چروک صورت خواهد شد .

کاربرد فیلر و بوتاکس :
-باعث حجم دهی لب ها و حجم دهی صورت می شود.
-چین و چروک و افتادگی پوست را از بین می برد.
-جای زخم ها را اصلاح می کند.
-تیرگی زیر چشم را رفع می کند.
به این نکته توجه داشته باشید که تزریق فیلر موقتی است

 

کاربرد بوتاکس :
-بالا بردن ابروها
-تزریق بوتاکس اطراف چشم
-تزریق بوتاکس در پیشانی
-تزریق بوتاکس زیر بغل

مواد تشکیل دهنده فیلر و بوتاکس
ژل آلیاکسین :
از این ژل برای جوانسازی استفاده می کنند و این ماده در خود ، اسید هیالورونیک اسید دارد که خلوص بسیار بالایی دارد و همین امر باعث شده است که ژل آلیاکسین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و این ژل را به محبوب ترین ژل برای تزریق فیلر تبدیل کند .


ژل پرفکتا : این ژل دارای چند محصول است که هر کدام از آنها را برای یک نقطه خاص مورد استفاده قرار می دهند.مانند: لب ها، بینی و گونه. این ژل نیز در فیلر استفاده می شود .


ژل سیتوسیال : این ژل برای ترمیم فرورفتگی های پوستی، پر کردن خطوط ماریونت و رفع چین و چروک های ناشی از لیپودیستروفی کاربرد فوق العاده ای دارد، که در فیلر استفاده می شود .


ژل تئوسیال : این ژل از فرآیندهای بسیار پیچیده ای ایجاد شده و به دلیل تکنولوژی بسیار بالایی که در ساخت آنها به کار برده شده است،مواد تشکیل دهنده آن از خلوص بالایی برخوردارند.این ژل نیز در فیلر استفاده می شود .

فیلر و بوتاکس برای چه کسانی خوب است ؟
بهترین افراد برای تزریق فیلر و بوتاکس کسانی هستند که دارای سلامت جسمانی می باشند ، واقع بینانه ظاهر خود را در نظر دارند ،و دارای پوست خوبی می باشند و سیگار نمی کشند .

مزایای فیلر
-با استفاده از تزریق شما میتوانید چندین ناحیه را به طور همزمان درمان کنید.
-بعد از تزریق فیلر نیازی به استراحت و دوران نقاهت نیست.
-فیلر ماندگاری بسیار بالایی دارد.
-هزینه تزریق فیلر مناسب است

مطالب ما را به اشتراک بگذارید
Telegram
WhatsApp
Twitter
Pinterest